Umebluj własną kuchnię w stylu retro!

Budujesz, remontujesz, a może aranżujesz swoje wnętrze? Stoisz właśnie przed wyborem kuchni? Przeczytaj poniższy artykuł a następnie zapal się retro wzornictwem!

W jakim stylu urządzić kuchnię?

Wyłożenie pieniędzy w doskonałą kuchnię będzie wiecznie bezpiecznym rozwiązaniem. Dlatego że jest ona nie wyłącznie ponadczasowa, ale nawet w największym stopniu sprawna. Do jej urządzenia wybiera się proste szafki upiększone płycinami, kamienny zlewozmywak a także szykowną płytę grzewczą.
Z drugiej strony kuchnia w starym stylu podtrzymuje się nie tylko na stereotypowych drewnianych meblach, lecz stanowi także pewnego rodzaju okazję do wystawienia na pole oglądania wszystkich swoich zastaw. Dlatego w kuchni wyposażonej w stylu retro możemy sobie zezwolić między innymi na prezentowanie ciągu miedzianych garnków czy angielskich talerzy, a na półkach stawiamy zbiór waz, dzbanuszków, lub glinianych rondli. Tego typu aranże nie zdołałyby się znaleźć w nowomodnej kuchni, jaka jest pełna przede wszystkim błyszczeniem pięknych frontów oraz blatów. Kuchnia w stylu retro topołożenie, w którym chcemy mieć sporo dziwnych przedmiotów, dlatego że faktycznie całość może tworzyć element aranżacyjny.

Jak urządzić kuchnię w stylu retro?

Zdecydowaną istotę każdej kuchni stanowią jej meble. W związku z tym, pragnąc wykreować aranżację wnętrz w stylu retro wszystkie nasze meble powinny być przede wszystkim z drewna i najlepiej możliwie najjaśniejsze, stąd białe albo w ciepłych barwach beżu. Trzeba w związku z tym szczególną uwagę zwrócić na detale, w tymróżnorodnego typu klamki oraz zaczepy, jakie również powinny być zaaranżowane na wydatnie starsze.
Kolejny istotny część retro wystroju kuchni to urządzenia AGD. Z pomocą przychodzi tutaj niemało jednostek, jakie mają w propozycjach aparaty stylizowane na lata 50-te bądź 60. W tym stylu, również lodówki, kuchnie gazowe bądź roboty kuchenne powinny posiadać jak najbardziej koliste obrysy a także barwne obudowy. Niemniej jednak w największym stopniu modnym przyrządem w stylu retro jest raczej kuchnia gazowa retro.
Kolorystyka kuchni w stylu lat 50.-60. powinna opierać się na pastelach, czyli każdych ciepłych i łagodnych kolorach błękitu, pudrowego różu, łagodnej zieleni i pastelowo-żółtego. Aczkolwiek zasadniczą bazę kolorystyczną powinny tworzyć przede wszystkim biel a także beż. Należy z kolei całkowicie ustąpić z mocnych barw, każde mocniejsze odcienie należy wdrażać tylko w elementach dekoracyjnych.


O czym w dalszym ciągu wskazane jest pamiętać, aranżując kuchnię w stylu retro?

– właściwe światło – kuchnia w stylu retro powinna wydawać się jasna;
– atrakcyjne akcesoria, tego rodzaju jak dekatyzowane doniczki a także inne nieduże dodatki, które wprowadzają atmosferę retro;
– stosowne materiały – w kuchni retro powinno się znaleźć przede wszystkim drewno, aluminium oraz szkło;
– wywarzenie wnętrza, ponieważ zbytnia dosłowność w tworzeniu retro wnętrza może stworzyć niepoważny wynik.

Pamiętaj w związku z powyższym także, że jednym z składników, z jakim najbardziej wiąże się kuchnia w stylu retro stanowi kuchnia gazowa w stylu retro. Wobec tego planuj z przemyśleniem swoje retro design!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: kuchnie gazowe retro.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *