Myanmar
Gdy potrzebujemy wreszcie odprężyć się, wymknąć się od monotonnego życia, wyruszamy na wczasy, jednak przed nami pojawia się pewien problem – dokąd pojechać? Przeszukując sieć staramy się wyłonić ładne, pełne atrakcji miejsce.

Myanmar to doskonałe miejsce na wypoczynek oraz zwiedzenie kilku atrakcyjnych miejsc.
Wychwalać piękne widoki i odprężać się możemy nad jeziorem słodkowodnym Inle. Są tam też intrygujące budowle, jakie powinno się zobaczyć – historyczna świątynia buddyjska pokryta złotem, mierząca 99 metrów! Ananda Temple jest to kolejna świątynia buddyjska z 1105 r. z rzadką architekturą, jak również malowidłami i rzeźbami.

Birma -ciekawe atrakcje
Atrakcje są niezwykle zajmujące, można tu dostrzec wygasły wulkan – stratowulkan, składa się z law bazaltowych jak również pioroklastycznych materiałów, ma wysokość 1518 m, ostatni raz był aktywny w roku 442 p.n.e. W razie kiedy komuś zabraknie pięknych widoków, można zażyć przejażdżki pociągiem po Gokteik Viaduct, który jest zbudowany nad
kotliną, zobaczyć można z niego pasmo gór, natomiast na dole płynący strumień. Na eskapadę można wybrac się żeby dostrzec Pagoda Kyaiktiyo – złocista podwalina, mierzy 7,3 m i znajduję się na czubku złotego głazu, jest to jedno spośród najistotniejszych położeń birmańskich buddystów.

Wystarczające jest się względnie rozglądnąć oraz poczytać, a każdy tu znajdzie trochę dla siebie, niezależnie od tego czy chce spoczywać czy jeździć na eskapady a także zwiedzać interesujące aglomeracje. Znaczące jest też odnalezienie odpowiedniej oferty na podróż, należałoby przeszukać pozycje „first i last minute” lub uregulować komplet na własną rękę, o ile będziemy pomysłowi, a prawidłowo poszukamy, uda się nam pojechać na drugi koniec świata za nieduże środki.
Tuż przy samodzielnej rezerwacji lepiej zrobić to z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – będzie to tańsze, niż zarezerwowanie na ostatnią chwile. Czas podobnie gra w tym miejscu istotną rolę, przyzwoiciej wybyć na jesień/wiosnę kiedy wczasy organizuje mniej osób, opłaty wówczas będą niższe. Wymiana walut – bez tego ciężko nam będzie przeżyć, a pożądane byłoby o tym pomyśleć przed odjazdem z pewnym wyprzedzeniem aby trafić w kantorze na bardziej ciekawe ceny.


Czytaj także:

myanmar visa

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *