Leczenie dysleksji

U większej ilości dzieci w wieku edukacji wczesnoszkolnej diagnozuje się dysleksję. Ten szczególny problem skontaminowany niezwykle często z mikrouszkodzeniami systemu nerwowego, uzewnętrznia się między innymi tym, iż uczeń popełnia dużo błędów w czasie pisania ze słuchu. Dziecku trudno jest zrozumieć reguły ortografii, często pisze w taki sposób jak słyszy, po drugie może mieć także kłopoty z nauką innych języków.

Terapia dysleksji

Dzieci, które mają odpowiednie orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej, u których określono dysleksję, muszą zostać objęte pomocą w szkole. Przeprowadza się dla nich lekcje, które nazywane są rewalidacją. Bardzo nierzadko zajmują się tym pedagodzy szkolni, a także psychologowie szkolni bądź pedagodzy współorganizujący. Systematyczne zajęcia z dzieckiem, więc właśnie leczenie dysleksji, zdoła przynieść rzeczywiście wiele pozytywnego a także pomóc w utrwalaniu słusznych standardów zapisywania. Należy niemniej jednak mieć na uwadze, iż godzina lub dwie w tygodniu, przeznaczone na tego typu pracę z uczniem, to zazwyczaj zbyt niewiele. Co wobec tego można zdziałać więcej?


Praca z dzieckiem w domu

Poza terapią dysleksji w szkole, w czasie specjalnych ćwiczeń nazywanych rewalidacją, z dzieckiem trzeba również ćwiczyć w domu. Aby dziecko w ogóle posiadało do tego ochotę, obowiązujące jest nabycie właściwych towarów, jakie będą dla niego atrakcyjne. Wolno wyszukać interesujące materiały edukacyjne na przykład w księgarniach pedagogicznych, rodzic może również poprosić nauczyciela o przekazanie poniektórych zestawów do terpaii w domu. Dziecko musi systematycznie poświęcać czas na ćwiczeniach indywidualnych, nie może być jednak jej także zbyt dużo, gdyż szybko może dojść do uprzedzenia. W każdym razie terapia dysleksji to żmudny przebieg, nie należy ganić dziecka za niekoniecznie szybko poprawiające się stopnie z języka polskiego. Wychowawcy powinni dostosować wymagania w stosunku do uczniów z dysleksją, bo należy wyraźnie zaznaczyć, że dysleksja u dziecka to nie jest jego fanaberia ani złośliwa ochota. Po drugie dysleksja nie oznacza, iż dziecko nie będzie w stanie ukończyć właściwej szkoły, lub uzyskać porządnego fachu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: terapia dysleksji.


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *