Urlop na Sri Lance

W przymierzaniu się do zagranicznych wycieczek w dzisiejszym świecie niezwykle trudno obejść się nie będąc posiadaczem dostępu do intentetu. W sytuacji gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jako pierwsze z powiadomień w temacie tego kraju, które pojawiają się w wyszukiwarkach to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Bacząc na rozlokowanie na mapie Świata, o sprzyjającą pogodę nie należy się w tej destynacji przejmować przez okrągły rok. W czasie tym, inaczej w połowie miesiąca grudzień temperatury znajdują się w granicach 30 stopni Celsjusza przez cały dzień i przeszło 20 w nocy. Świąteczny wypad na Sri Lankę może okazać się więc ciekawie spędzonym czasem z dala od grudniowej słoty, która często bywa wówczas w Polsce. Przede wszystkim, że przełom od grudnia do kwietnia to idealny moment, by bawić się swoim pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym momenecie raz jeszcze powinno się odwoływać się do warunków atmosferycznych. A więc, wówczas gdy w Polsce ogrzewamy się w promieniach urlopowego słońca, na „Herbacianej Wyspie” grasują monsuny. Na rzecz niezorientowanych… całkowity czas leje jak z cebra, co właściwie nie zachęca do wyciągania nosów spod dachów i cieszenia się ponadprzeciętnymi okolicznościami środowiska, których na Sri Lance krocie. Jeśli chodzi o grudzień, kiedy patrząc na wykresy atmosferyczne, nieco trudno o deszcz. A przecież zimą wszyscy potrzebujemy witaminy D, którą aplikujemy korzystając ze Słóńca.

Kiedy planujemy podróż na Sri Lankę raczej zawsze powinno się pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Pierwszy lotniskowy: podczas gdy już dolecimy, za 40 amerykańskich dolarów jest możliwe nabyć poświadczenie , które nas uprawnia do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Kolejny internetowy: wpisujemy w wyszukiwarce „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie WWW opłacamy 5 dolarów mniej niż na lankijskim lotnisku.

O ile planujecie zaliczyć Sri Lankę tak zwanym przelotem, przez 48 godzin możecie spędzać czas na jej terytorium bez wymogu dysponowania wizą.

Jeżeli chodzi o stronę finansową tego rodzaju wycieczek, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie zawsze przy azjatyckich wyprawach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt między 1000-2000 zł obie strony. Z kolei opłaty na miejscu, dla nas rodaków, powinny brzmieć dosyć przytulnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Gwarantuję, że na pożywieniu także wielu pieniędzy nie stracicie.

Więc, tylko się spakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz również:

Sri lanka visa

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *