W jaki sposób wybrać płytki do łazienki?
Zaaranżowanie łazienki nie jest prostą sprawą. Styl wystroju, dobrana do niego armatura łazienkowa, glazura, płytki podłogowe, meble łazienkowe oraz akcesoria muszą się zestawiać w ładną kompozycję a jednocześnie być praktyczne. Zwłaszcza w małej a szemranej łazience (takie przeważnie są w naszych domach). W jaki sposób zaaranżować łazienkę, żeby którykolwiek szczegół sobie odpowiadał?

Kafelki łazienkowe i armatura – jaką podjąć decyzję??

Planując renowację łazienki bądź urządzając ten pokój w stanie wcześniej nieurządzanym należy zacząć od ustalenia jaka armatura łazienkowa będzie nam potrzebna a także gdzie wstawić kabinę prysznicową bądź wannę, jeżeli jest opcja zmiany przyłączy. Te dwa szczegóły pochłaniają najwięcej przestrzeni więc powinny mieć priorytet ważności. W następnej kolejności należy zastanowić się nad miejscem ulokowania ubikacji i umywalce, a nawet o pralce, o ile się zmieści. Po ustaleniu które sprzęty potrzebujemy mieć w łazience i gdzie je ustawić można rozpocząć wybierać aranżację wnętrza rozpoczynając od kafelek.Płytki ceramiczne można znaleźć w wielu wariantach. Podstawą jest aczkolwiek, żeby płytki łazienkowe były wodoodporne, a płytki podłogowe nie były śliskie. W łazience tworzy się dużo pary wodnej, jaka się osadza choćby na kafelkach, a posadzkę łatwo można polać wodą po czym na tej mokrej podłodze się przewrócić, wobec tego bardzo ważne jest sprawdzenie czy płytki są odporne na wodę oraz czy nie będą śliskie.

Ładnie urządzona łazienka

Dopiero kolejną sprawą jest wybór odcieni czy kształtów kafelek łazienkowych albo armatury, ale jest to znaczące z designerskiego punktu widzenia. Wskazane jest już od początku remontu kierować się modą towarów, które w najwyższym stopniu przypadły nam do gustu, a nie wyłącznie ich użytecznymi przeznaczeniami.

Warto również nabyć do łazienki duże lustro, które wolno zawiesić nad umywalką nie wyłącznie dlatego, aby dostrzec w nim całą buzię czy również sylwetkę, ale również z tej przyczyny, że tym przedmiotem można rozjaśnić oraz optycznie powiększyć to pomieszczenie.

W łazienkach można używać każdy kolor, lecz jeżeli pomieszczenie jest nieduże odpowiedniej postawić na jasne płytki ceramiczne a także umeblowanie w pastelowej kolorystyce. Spore łazienki można zaznaczać ciemnymi odcieniami, ponieważ nie będą przytłaczać na znacznej przestrzeni.

Więcej przydatnych informacji: płytki łazienkowe.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *