Czy wskazane jest zainwestować w piec konwekcyjny?

Aranżując wyekwipowanie kuchni gastronomicznej zapewne staniemy przed problemem, który piec sprawdzi się najefektywniej. Właściwie od jego efektywności w dużej mierze zależy komfort i wydajność pracy.

Istotne jest, by w trakcie zakupu nie inspirować się tylko przystępną ceną. Lepiej zakupić raz, a dobrze. Jeżeli nie posiadamy budżetu na oryginalny piec odpowiedniej jakości, to należy rozważyć zakup pieca z rynku wtórnego.

Funkcjonalność pieca gastronomicznego

Sprzęt gastronomiczny powinnien być po pierwsze dobrze zaadaptowany do stylu naszej firmy. Ogół zależy od tego, jakie potrawy zdołamy preparować naszym klientom. Zasadnicze jest to, by piec zapewniał złożoną obróbkę.
Dobrą alternatywą jest piec konwekcyjny, jaki uchodzi za jeden z najefektywniejszych modeli. Tego rodzaju umeblowanie prawdopodobnie spełni wymagania także najbardziej wymagających osób. Ich spełnieniem są piece konwekcyjno parowe, jakie stanowią świetne wyjście dla małej i dużej gastronomii. Przede wszystkim jest to kategoria pieca, który umożliwia m.in. na pieczenie, blanszowanie, grillowanie, smażenie, czy odgrzewanie. Jest to połączenie rozmaitych wyposażeń, dzięki czemu zdołamy wykorzystywać go do różnych działań. Nie potrzebujemy inwestować np. w uzupełniający grill, dzięki czemu zmniejszymy wydatki. Oprócz tegl zaoszczędzimy powierzchnię w kuchni.

Ekonomiczne wykorzystywanie pieca gastronomicznego

Nabycie pieca nie jest wyłącznym kosztem. Ważne jest to, by był to sprzęt oszczędny w korzystaniu. Piece konwekcyjno parowe zużywają niemal połowę mniej energii, niż piece tradycyjne. Wypływa to z faktu, że typ ten błyskawicznie osiąga potrzebną temperaturę, a czas przetworzenia istotnie się zmniejsza.
Trzeba również mieć na uwadze, iż piec konwekcyjno parowy zużywa także o wiele mniejszą porcję wody, niż kotły. Pozytywem jest również to, że przygotowując dania oszczędzamy czas. Zdołamy zarazem piec kilka różnych potraw, ponieważ zapachy nie przechodzą między sobą. Nakład pracy także będzie o wiele niższy.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *