Zakładanie biznesu w Rosji – rodzaje firm i spółek

Wielu biznesmenów w Polsce myśli o przerejestrowaniu własnego interesu do innego kraju. Czy Rosja będzie w takim razie optymalnym sposobem?

Aż 17 milionów kwadratowych przestrzeni oraz 142 mlnmieszkańców, wielkie miasta a także niewielkie miasteczka, a w rezultacie znaczne zapotrzebowanie na przeróżne usługi a także produkty – Federacja Rosyjska jest w stanie byćpierwszorzędnym miejscowością doprowadzenia własnego biznesu.

Federacja Rosyjska wprawdzie nieco sporadycznie wybierana jest przez Polaków w charakterze lokalizacji zainicjowania przedsiębiorstwa. Nie znaczy to jednakże, iż osobisty interes w Rosji towadliwy projekt. Również w tym kraju przedsiębiorcy mogą rozliczać wysokie zyski i szereg wspomagających udogodnień, w tym związanych ze zwolnieniem z poniektórych opłat lub ich dużym obniżeniem.

Jeśli chodzi o biznes rosja to jest onciekawym przedsięwzięciem. Jakie odmiany organizacji dogodne są w tym kraju a także jak jest dozwolone ustanowić tam swoją organizację?


Przedsiębiorstwo w Rosji – działalność prywatna i spółki

Firma w Federacji Rosyjskiej może być prowadzona zarówno w formie działalności osobistej, jaka jest odpowiednikiem jednoosobowej firmy w Polsce, jak również w formie spółki.

Rodzaje spółek w Rosji:
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO) – do 50 wspólników
• zamknięta spółka akcyjna (3AO) – do 50 wspólników
• otwarta spółka akcyjna (OAO) – nieograniczona ilość wspólników

Działalność w Rosji jest dozwolone utworzyć również jako:
• prywatny właściciel (PP)
• przedsiębiorstwo z wkładem kapitału zagranicznego.

Dobór stosownej formy organizacjidziałalności – organizacja prywatna, z wkładem kapitału zagranicznego, spółki rosja zależna jest od subiektywnych oczekiwań i potrzeb przedsiębiorcy w aspekcie kierowania własnego biznesu.


Skorzystaj z fachowej pomocy prawniczej

Podobnie jak w przypadku zakładania przedsiębiorstwa w innych państwach za granicą, także przy otwieraniu swojej działalności w Rosji warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W problemie „biznes rosja” swoje
usługi proponują przede wszystkim firmy konsultingowe, które mają w swojej ofercie usługę rejestracji działalności gospodarczej w tym państwie.

Aby wejść w rosyjski biznes, konieczne jest przebrnięcie przez złożony system regulaminów oraz płatności, zatem najlepiej zdziałać to z specjalistami w tego typudziedzinie.

Więcej na: biznes rosja


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *