Wiza do Kanady? Dowiedz się, jak otrzymać wizę eTA Canada

Planujesz podróż do Kanady? Prawdopodobnie potrzebujesz eTA Canada. To dowód, który zatwierdza twoją tożsamość i uprawnia cię do przekroczenia granicy. Dowiedz się, czym odróżnia się od tradycyjnej wizy i kiedy jest niezbędna, a także jak na przykład wypatruje procedura ubiegania się o canadian eTA.

Czym jest eTA Canada a także czym różni się od tradycyjnej wizy?

eTA Canada to nic innego jak Canada visa online w wydaniu elektronicznym. Elektroniczna wiza wydawana jest na parę tygodni, i analogicznie jak typowa wiza istnieje w kilku postaciach: eTA w celach krajoznawczych lub biznesowych.
Z racji że cały tok wnioskowania o eTA odbywa się za pośrednictwem Internetu, kwestii formalnych jest istotnie mniej poza tym trwają krócej. To znaczne uproszczenie dla osób które, podróżują do Kanady. Dawniej musiały liczyć się z koniecznością wizyty w ambasadzie a także znacznie dłuższym oczekiwaniem na otrzymanie uprawniającej do przylotu Canadian visa.

Kogo obowiązuje eTA Canada?

Obywatele niektórych krajów nie muszą obecnie dysponować standardową, papierową wizą, by wjechać na terytorium Kanady. Tego rodzaju dokument można zastąpić wizą elektroniczną – eTA Canada.
Niektórzy podróżni są zwolnieni z posiadania wizy online.
Elektroniczna visa to Canada nie jest wymagana także wówczas, jeśli granica z Kanadą nie jest przekraczana drogą powietrzną, lecz drogą wodną czy też lądową – np. Kanada jest następnym przystankiem w wyprawie po Stanach Zjednoczonych.

Jak załatwić wizę eTA Canada?

Jak pozyskać wizę eTA Canada? Wystarczy wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego a następnie wypełnić wniosek swoimi danymi, i wypisać niezbędne dane kontaktowe. W formularzu znajdują się również zapytania dotyczące uprzednich pobytów w Kanadzie oraz ewentualnych odmów przejazdu.
Na podjęcie decyzji oczekuje się do 72 h, ale zdarza się, że zatwierdzona eTA to Canada jest dostępna już w parę minut od dostarczenia wniosku. Procedura jest wobec tego szybki i łatwy do ukończenia.

To powinno Cię zainteresować: eta Canada|Canadian eta|Canada visa online|Canada eta application.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *