Podróż do Wietnamu

Wietnam jest łączony głównie z wojną z udziałem Amerykanów, jaka zresztą skończyła się dla nich haniebną porażką.

Obecnie wprawdzie jest on modnym turystycznie miejscem. Zezwala na poznanie kultury Azji południowo-wschodniej za całkiem uczciwe pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam około 7,5 mln ludzi.

Łatwo tutaj wyszukać kwaterę w korzystnej opłacie, i sporo ciekawych turystycznie lokalizacji znajduje się w centrum. Planując wyjazd do stolicy Wietnamu należy rozłożyć oglądanie na kilka dni bądź zaplanować trasę na dwa dni w stolicy, i w następnej kolejności wyruszyć w podróż w inne ciekawe krajoznawczo miejscowości tego typu jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu lub Phu Quoc. Wszelkie tego typu miasta są odpowiednio opisane w Internecie, więc zaplanowanie wycieczki nie powinno uczynić problemu.

Kiedy najkorzystniej pojechać na wyprawę?

Dla odwiedzających Wietnam pogoda zdoła być wystarczająco sprzyjająca głównie jesienią i wiosną. Zimą, choć nie jest nader chłodno (nie licząc regionów górskich), to zachodzą znaczne opady. Latem natomiast trzeba usposobić się na upały około 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w miesiącach letnich wynosi aż 90 procent. Dlatego że pogoda jest inna na północy i na południu państwa, najlepiej ustalić wycieczkę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu a także od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Waluta w Wietnamie to wietnamskie dongi. Należałoby zaopatrzyć się w nie przed odjazdem, gdyż płatność kartą może być utrudniona. Także za znane usługi tego typu jak Uber, przyjdzie nam uregulować należność gotówką. Nie powinniśmy się zdziwić, podczas gdy otrzymamy pieniądze o znacznych nominałach. Przykładowo 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi możemy wyszukać w cenie od 50 złotych w najbardziej turystycznych miastach. Jeśli nie pozwolimy się oszukać, możemy spodziewać się pełnej wrażeń podróży przy niskim nakładzie finansowym. Uzyskanie wizy turystycznej nie stanowi kłopotu dla Europejczyków.

O ile zatem poszukujesz niezapomnianych wrażeń wybierz się do Wietnamu.

Dowiedz się więcej: visa vietnam.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *